VGA 16GB SAPPHIRE RADEON RX 6900XT OC NITRO+16G DDR6 256BIT 11308-01-20G

( 0 )
SKU: 202001574 MARKA: SAPPHIRE
80.632,53 TL
Havale ile %2 indirim fırsatı 79.019,88 TL


ÜCRETSİZ KARGO

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT
 • GPU: Boost Clock: 2285MHz
 • Bellek: 16GB/256 bit GDDR6, 16 Gbps
 • İşlem Çekirdeği: 5120
 • RDNA 2 Mimarisi
 • Işın Hızlandırıcı: 80

Oyunlara Hükmedecek PerformansGücünü AMD RDNA 2 mimarisinden alan AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, 80 CU hesaplama birimi, 16GB GDDR6 bellek ve 128MB AMD Infinity Cache (önbellek) değerleri ile ultra yüksek kare hızları ve 4K çözünürlüğe sahip oyun deneyimi sunmak için özel olarak tasarlandı.

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XTSapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ile 4K çözünürlükte olağanüstü oyun deneyiminin tadını çıkarın. Sürtünmeyi en aza indiren yepyeni kanat tasarımımız, üst seviyede ısı dağılımı ve soğutma performansı sunar. Isı Boruları ile son teknoloji bellek ve VRM soğutma, Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT bileşenlerini buz gibi soğuk tutarken performansınızı yeni sınırlara zorlamanızı sağlar. Sessizlik ve güçlü hava basıncını bir araya getiren yeni hibrit fan tasarımı, en düzeyde soğutma performansı sunarken fan gürültüsünü minimum seviyede tutar. Sapphire TriXX yazılımı desteğine sahip Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, canlı ARGB aydınlatmayı estetik bir tasarımla birleştirerek, üst seviye oyun sistemlerine eşsiz güzellikte ve güçlü bir katkı sağlar. Bilgisayarınızı Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ile yükseltin ve oyun deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşıyın!

Üst Seviye Oyun Performansı4K oyun için güçlü performans.

Sapphire Nitro+ Ekran Kartı ÖzellikleriSapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı ile birlikte gelen tüm inanılmaz özellikleri keşfedin. Özelliklerimizi 3 kategoriye ayırdık; Sapphire CoolTech, Sapphire DNA, Sapphire Plus. Böylece sizler için mümkün olan en iyi oyun deneyimini yaratmak için tasarlarken kendimizle gurur duyduğumuz tüm özellikleri kolayca görebilirsiniz.

Sapphire CoolTechYüksek kare hızında sıcaklığı düşük tutmak için üstün soğutma teknolojimiz
 • RX 6000 serisi için yeni hibrit fan kanadı
 • RX 6000 serisi için yeni dalgalı kanatçık tasarımı
 • RX 6000 serisi için yeni V-şekilli kanatçık tasarımı
 • RX 6000 serisi için yeni soğutma modülü tasarımı
 • RX 6000 serisi için K6.5 bellek pedi
 • Akıllı Fan Kontrolü
 • Hassas Fan Kontrolü
 • Tri-X Soğutma Teknolojisi

Sapphire DNAKalite, sağlamlık ve güvenilirlik ile ürünlerimizin ömrünü artıran ana parçalarımız
 • Arka Plaka (Sağlam Metal Arka Plaka)
 • Çift Bilyalı Rulman
 • Fan Hızlı Bağlantı
 • Sigorta Koruması
 • Dual BIOS

Sapphire PlusSapphire kartlarımızı bu kadar özel ve eşsiz yapan özellikler
 • TriXX Desteği
 • TriXX Boost
 • BIOS Switch yazılımı
 • Max Boost
 • Güç tasarımı
 • ARGB LED logo, aydınlatma şeridi, arka plaka logosu
 • İsteğe bağlı Fan Glow ARGB desteği
 • NITRO Glow
 • ARGB Ses Görselleştirme
 • Fan Kontrolü
 • Serbest akış

Çift BIOSTriXX yazılımımızı kullanarak Çift BIOS modları arasında hızlı ve kolay bir geçiş yaparak performans ve sessiz modu seçin.

Arka PlakaMetal arka plaka, kartınıza dayanıklılık katmasının yanı sıra ısı dağılımını arttırarak soğutmaya da yardımcı olur.

ARGB AydınlatmaDahili ARGB aydınlatma sayesinde Nitro+ kartınızın görünümünü dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

Üstün SoğutmaOptimum performans ve hava akımı sağlamak için yenilikçi soğutma teknolojileri.

Yüksek Kaliteli BileşenlerSapphire olarak Nitro Plus grafik kartlarımızda sadece en kaliteli bileşenleri kullanmakla övünürüz. Sapphire Nitro Plus, kullandığı endüstri lideri bileşenler sayesinde size üstün soğutma, güvenilirlik, güç verimliliği ve dayanıklılığa sahip uzun ömürlü bir ekran kartı sunar. Oyunlarınız ne kadar sürerse sürsün, Sapphire Nitro Plus'ın güçlü ve kararlı çalıştığından emin olabilirsiniz.

ÇıkışlarMaksimum 4 çıkış için HDMI ve DP yuvaları arasından seçim yapın.

GPU Soğutma İçin Dalgalı ve V-Şekilli Kanatçık TasarımıSoğutma bloğundaki dalgalı kanatçık tasarımı rüzgar kesme gürültüsünü azaltırken, V şekilli kanatçık tasarımı, ısıyı verimli bir biçimde dağıtmak için GPU etrafındaki hava akışını hızlandırır.

Hibrit Fan Kanadı TasarımıGeleneksel eksenel fan tasarımının sessizliği ile blower fan tasarımının güçlü hava basıncını bir araya getiren yeni hibrit fan tasarımı, fan gürültüsünü minimum seviyede tutarken fan boyunca aşağı doğru hava basıncını güçlendirir.

Entegre Soğutma Modülü ve K6.5 Bellek PediBelleği, MOSFET’i ve bobinleri soğutan bellek ve VRM soğutma modülünün altına eklenmiş olan iki ısı borusu ve K5 ile kıyaslandığında bileşenler ve soğutucu arasında yaklaşık %38 daha iyi bir termal iletkenliğe sahip olan K6.5 bellek pedi sayesinde, bileşenlerdeki ısı verimli bir şekilde dağıtılarak üstün soğutma performansı sağlanır.

Tri-X Soğutma TeknolojisiSapphire Tri-X soğutma teknolojisine sahip olan Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT, yanlarda saat yönünün tersine dönen iki adet büyük ve ortada saat yönünde dönen bir adet küçük fan olmak üzere toplam üç adet fan desteğiyle ısıyı verimli ve etkin bir şekilde dağıtır.

AMD RDNA 2 MimarisiTüm oyuncular için üst seviye performans sunmak üzere tasarlanmış olan ve AMD’nin çığır açan RDNA 2 mimarisine sahip AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarıyla tanışın. AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları ile ultra yüksek kare hızlarında yeni nesil rekabetçi ve 4K çözünürlükte olağanüstü oyun deneyiminin tadını çıkarın.

Güç ve Performansta ZirveGücünü AMD RDNA 2 mimarisinden alan AMD Radeon RX 6900 XT ekran kartı, 80 CU (hesaplama birimi), 16GB GDDR6 bellek ve 128MB AMD Infinity Cache (önbellek) değerleri ile ultra yüksek kare hızları ve 4K çözünürlüğe sahip, en üst seviyede oyun deneyimi sunmak için özel olarak tasarlandı. Bunun yanı sıra AMD Ryzen 5000 serisi masaüstü işlemcilerle birlikte kullanıldığında, işlemcinin grafik birimindeki belleğe erişebilmesini sağlayan AMD Smart Access Memory teknolojisi sayesinde çok daha yüksek oyun performansı sunar.

Canlı GörsellerSürükleyici oyun teknolojileri ve DirectX 12 Ultimate desteği ile AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları, sizi aksiyonun içine çeker. DirectX Raytracing (DXR), Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS) ve AMD RDNA 2 mimarisi için optimize edilmiş olan AMD FidelityFX teknolojileri sayesinde gerçekçi aydınlatma, gölgeler ve yansımaların yanı sıra zengin ayrıntılarla dolu olağanüstü oyun deneyiminin keyfini çıkarın.

Üstün Oyun TeknolojileriAMD Radeon Anti-Lag ve AMD Radeon Boost’un düşük gecikmeli oyun teknolojisi ile en üst düzeyde yanıt hızına sahip akıcı oyunları deneyimleyin. Oyun deneyiminizi en yeni HDMI 2.1 VRR teknolojisi, USB-C destekli VR başlıklar veya 1250’den fazla AMD FreeSync teknolojisine sahip oyun monitörü ile daha da yüksek seviyelere taşıyın.

PC’ler ve Konsollar İçin Tek Bir Oyun DNA’sıAMD’nin çığır açan yeni RDNA 2 mimarisi, yeni nesil oyun bilgisayarlarının ve konsollarının temelidir. Çoklu oyun platformlarında görsel efektleri ve oyun deneyimini daha önce hiçbir grafik mimarisinin başaramadığı kadar yükselten AMD RDNA 2 mimarisi, PC oyun grafikleri ve bulut oyunlarında yaklaşmakta olan devrimin temelini oluşturur.

FidelityFX CAS TeknolojisiKontrast Uyarlamalı Keskinleştirme (CAS), düşük kontrastlı bölgelerdeki detayları çizerken, Temporal Anti-Aliasing (TAA) uygulandıktan sonra kaybolan ayrıntıları geri yükleyerek görsel kaliteyi arttırır.

FidelityFX Ambient Occulusion (Ortam Aydınlatması) TeknolojisiAmbient Occulusion (Ortam Aydınlatması) teknolojisi, nesnelerin ortam ışığına maruz kalmaları durumunda görüntüdeki derinliği artırıp gerçekçilik hissini yukarıya taşır.

FidelityFX Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS)Değişken Oranlı Gölgeleme (VRS), görüntü kalitesini düşürmeden parlaklık ve çerçeve hareketini analiz edip, çerçevenin bazı kısımlarındaki ayrıntı düzeyini seçerek ve azaltarak geliştiricilerin performansı iyileştirmelerine olanak sağlayan yeni bir özelliktir.

Gerçek Zamanlı Işın İzleme (Ray Tracing) TeknolojisiRDNA 2 hesaplama birimlerine sahip AMD Radeon RX 6900 serisi ekran kartları, Ray Tracing teknolojisini başka bir boyuta taşıyor. Oyunlarda görsel kaliteyi arttırmak için yeni nesil oyunlarda yeni standart haline gelen Ray Tracing teknolojisini destekleyen AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartları, DirectX Raytracing ile gerçek zamanlı aydınlatma, gölge ve yansıma gerçekçiliğine ve göz alıcı grafiklere sahip oyun deneyimleri sunmak için optimize edilmiştir.

AMD Radeon Adrenalin Yazılımı - Kararlı YazılımRadeon Yazılımı, oyun içi görünümü özelleştirmek, oynanışı kaydetmek, performansa ince ayar yapmak, sürücüleri güncellemek ve çok daha fazlasını yapmak için araçlar sunan, güçlü bir merkezdir.
 • AMD Radeon ReLive: Oyun içi anlık tekrar. Oyuncuların en muhteşem anlarını kaydetme, yayınlama ve paylaşmalarına imkan tanır.
 • AMD Radeon WattMan: Gelişmiş performans ve güç yönetimi. AMD Radeon WattMan Teknolojisi, otomatik GPU ve bellek hız aşırtması ve otomatik GPU hız azaltması için tek tık kontroller sunar.
 • AMD Radeon Overlay: Oyunculara GPU performansını takip etme, oyunlarını kendi benzersiz özellikleri ile ayarlama ve diğer oyuncularla iletişime geçebilme gibi özellikler sağlar.
 • AMD Radeon Chill: Bu güç tasarrufu aracı, seçili oyunlardan yüzde 20'ye kadar daha fazla güç tasarrufu sağlar.
 • AMD Link: AMD Link mobil uygulaması, Radeon ReLive ile yayın ve tekrar, GPU ve PC performans takibi, AMD Haber Kaynağı ve yeni sürücü güncellemeleri için bildirimler sağlar.

Sapphire TriXXSapphire’in yeni TriXX uygulaması ile rakipleriniz üzerinde kazanma avantajı elde etmek için favori oyunlarınızın performansını arttırın.

Teknik Özellikler
Model AdıSapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT
Ürün Kodu11308-01-20G
Grafik İşlemci ÜnitesiRadeon RX 6900 XT, 7nm GPU, RDNA 2 Mimarisi
Saat HızıBoost Clock: 2285 MHz / Game Clock: 2050 MHz
İşlem Çekirdeği5120
Infinity Cache128MB
Işın Hızlandırıcılar80
Bellek16GB GDDR6 / 256 bit
Bellek Hızı16 Gbps
Maksimum Görüntü Desteği4
ÇözünürlükHDMI: 7680x4320 / DisplayPort 1.4: 7680x4320
ArayüzPCI-Express 4.0
Çıkışlar1x HDMI / 3x DisplayPort
BIOS DesteğiDual UEFI
Oyun Dizini4K
Soğutma3 Fan
Önerilen PSU750 W
Güç Bağlantıları2 x 8-pin
Form Faktörü2.7 slot, ATX
Boyutlar310.5 x 134.3 x 55.3 mm
Güç Tüketimi340W
İşletim SistemiLinux, Windows 7, Windows 10, Windows 8.1 64-bit
AMD ÖzellikleriAMD RDNA 2 Mimarisi / DirectX 12 Ultimate / Hardware Raytracing / 7nm GPU / GDDR6 Bellek / PCI Express 4.0 Desteği / AMD FreeSync Teknolojisi / DisplayPort 1.4 DSC / HDMI 2.1 VRR / 8K'ya kadar Video Akışı / Radeon VR Ready Premium / AMD FidelityFX / Radeon Image Sharpening / Radeon Anti-Lag / Radeon Yazılımı / Oyun Sürücüsü Optimizasyonları / Yüksek Performanslı 4K Oyun

Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6900 XT 11308-01-20G 16GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı Özellikleri

 • Chip SetiAMD
 • Bellek16 GB
 • Bit Değeri256 Bit
 • Grafik İşlemcisiRadeon RX6900 XT
 • Bağlantı TipiHDMI, DisplayPort
 • DirectX DesteğiDirectX 12 Ultimate
 • OverclockYok
 • DVI ÇıkışıYok
 • HDMIVar
 • Display ÇıkışıVar
 • Open GLOpen GL 4.6
 • Soğutucu TipiÜçlü Fan
 • Garanti Süresi24 Ay
 • Garanti KoşuluMINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.
 
Ürün Kodu 202001574
Ürün Barkodu
Marka SAPPHIRE
Stok Durumu Tükendi
Garanti (Yıl) 2
İzlenme Sayısı 2675

Benzer Ürünler